Bjoern H. Menze
ORCIDPublication Activity (10 Years)
Years Active: 2004-2024
Publications (10 Years): 237
Publications (10 Years): 237
Publications
- Carole H. Sudre, Kimberlin M. H. van Wijnen, Florian Dubost, Hieab Adams, David Atkinson, Frederik Barkhof, Mahlet A. Birhanu, Esther E. Bron, Robin Camarasa, Nish Chaturvedi, Yuan Chen, Zihao Chen, Shuai Chen, Qi Dou, Tavia E. Evans, Ivan Ezhov, Haojun Gao, Marta Gironés-Sangüesa, Juan Domingo Gispert, Beatriz Gomez Anson, Alun D. Hughes, Mohammad Arfan Ikram, Silvia Ingala, Hans Rolf Jäger, Florian Kofler, Hugo J. Kuijf, Denis Kutnar, Minho Lee, Bo Li, Luigi Lorenzini, Bjoern H. Menze, José Luis Molinuevo, Yiwei Pan, Élodie Puybareau, Rafael Rehwald, Ruisheng Su, Pengcheng Shi, Lorna Smith, Therese Tillin, Guillaume Tochon, Hélène Urien, Bas H. M. van der Velden, Isabelle F. van der Velpen, Benedikt Wiestler, Frank J. Wolters, Pinar Yilmaz, Marius de Groot, Meike W. Vernooij, Marleen de Bruijne
- Anahita Fathi Kazerooni, Nastaran Khalili, Xinyang Liu, Debanjan Haldar, Zhifan Jiang, Syed Muhammad Anwar, Jake Albrecht, Maruf Adewole, Udunna Anazodo, Hannah Anderson, Sina Bagheri, Ujjwal Baid, Timothy Bergquist, Evan Calabrese, Verena Chung, Gian Marco Conte, Farouk Dako, James A. Eddy, Ivan Ezhov, Ariana Familiar, Keyvan Farahani, Shuvanjan Haldar, Juan Eugenio Iglesias, Anastasia Janas, Elaine Johanson, Florian Kofler, Dominic LaBella, Koen Van Leemput, Hongwei Bran Li, Nazanin Maleki, Zeke Meier, Bjoern H. Menze, Ahmed W. Moawad, Marie Piraud, Tina Poussaint, Zachary Reitman, Jeffrey D. Rudie, Ibraheem Salman Shaikh, Russel Taki Shinohara, Wenxin Tu, Karthik Viswanathan, Chunhao Wang, Jeffrey B. Ware, Benedikt Wiestler, Walter I. Wiggins, Anna Zapaishchykova, Mariam Aboian, Miriam Bornhorst, Peter de Blank, Michelle Deutsch, Maryam Fouladi, Lindsey Hoffman, Benjamin H. Kann, Margot Lazow, Leonie Mikael, Ali Nabavizadeh, Roger J. Packer, Adam Resnick, Brian Rood, Arastoo Vossough, Spyridon Bakas, Marius George Linguraru
- Florian Kofler, Felix Meissen, Felix Steinbauer, Robert Graf, Eva Oswald, Ezequiel de la Rosa, Hongwei Bran Li, Ujjwal Baid, Florian A. Hölzl, Oezguen Turgut, Izabela Horvath, Diana Waldmannstetter, Christina Bukas, Maruf Adewole, Syed Muhammad Anwar, Anastasia Janas, Anahita Fathi Kazerooni, Dominic LaBella, Ahmed W. Moawad, Keyvan Farahani, James A. Eddy, Timothy Bergquist, Verena Chung, Russell Takeshi Shinohara, Farouk Dako, Walter I. Wiggins, Zachary Reitman, Chunhao Wang, Xinyang Liu, Zhifan Jiang, Ariana Familiar, Gian Marco Conte, Elaine Johanson, Zeke Meier, Christos Davatzikos, John B. Freymann, Justin S. Kirby, Michel Bilello, Hassan M. Fathallah-Shaykh, Roland Wiest, Jan Kirschke, Rivka R. Colen, Aikaterini Kotrotsou, Pamela LaMontagne, Daniel S. Marcus, Mikhail Milchenko, Arash Nazeri, Marc-André Weber, Abhishek Mahajan, Suyash Mohan, John Mongan, Christopher Hess, Soonmee Cha, Javier E. Villanueva-Meyer, Errol Colak, Priscila Crivellaro, András Jakab, Jake Albrecht, Udunna Anazodo, Mariam Aboian, Juan Eugenio Iglesias, Koen Van Leemput, Spyridon Bakas, Daniel Rueckert, Benedikt Wiestler, Ivan Ezhov, Marie Piraud, Bjoern H. Menze
- Maruf Adewole, Jeffrey D. Rudie, Anu Gbadamosi, Oluyemisi Toyobo, Raymond Confidence, Dong Zhang, Olubukola Omidiji, Rachel Akinola, Mohammad Abba Suwaid, Adaobi Emegoakor, Nancy Ojo, Kenneth Aguh, Chinasa Kalaiwo, Gabriel Babatunde, Afolabi Ogunleye, Yewande Gbadamosi, Kator Iorpagher, Evan Calabrese, Mariam Aboian, Marius George Linguraru, Jake Albrecht, Benedikt Wiestler, Florian Kofler, Anastasia Janas, Dominic LaBella, Anahita Fathi Kazerooni, Hongwei Bran Li, Juan Eugenio Iglesias, Keyvan Farahani, James A. Eddy, Timothy Bergquist, Verena Chung, Russell Takeshi Shinohara, Walter I. Wiggins, Zachary Reitman, Chunhao Wang, Xinyang Liu, Zhifan Jiang, Ariana Familiar, Koen Van Leemput, Christina Bukas, Marie Piraud, Gian Marco Conte, Elaine Johanson, Zeke Meier, Bjoern H. Menze, Ujjwal Baid, Spyridon Bakas, Farouk Dako, Abiodun Fatade, Udunna Anazodo
- Kelly Payette, Hongwei Bran Li, Priscille de Dumast, Roxane Licandro, Hui Ji, Md Mahfuzur Rahman Siddiquee, Daguang Xu, Andriy Myronenko, Hao Liu, Yuchen Pei, Lisheng Wang, Ying Peng, Juanying Xie, Huiquan Zhang, Guiming Dong, Hao Fu, Guotai Wang, ZunHyan Rieu, Donghyeon Kim, Hyun Gi Kim, Davood Karimi, Ali Gholipour, Helena R. Torres, Bruno Oliveira, João L. Vilaça, Yang Lin, Netanell Avisdris, Ori Ben-Zvi, Dafna Ben-Bashat, Lucas Fidon, Michael Aertsen, Tom Vercauteren, Daniel Sobotka, Georg Langs, Mireia Alenyà, Maria Inmaculada Villanueva, Oscar Camara, Bella Specktor-Fadida, Leo Joskowicz, Liao Weibin, Lv Yi, Xuesong Li, Moona Mazher, Abdul Qayyum, Domenec Puig, Hamza Kebiri, Zelin Zhang, Xinyi Xu, Dan Wu, KuanLun Liao, YiXuan Wu, JinTai Chen, Yunzhi Xu, Li Zhao, Lana Vasung, Bjoern H. Menze, Meritxell Bach Cuadra, András Jakab
- Annika Reinke, Minu Tizabi, Michael Baumgartner, Matthias Eisenmann, Doreen Heckmann-Nötzel, A. Emre Kavur, Tim Rädsch, Carole H. Sudre, Laura Ación, Michela Antonelli, Tal Arbel, Spyridon Bakas, Arriel Benis, Matthew B. Blaschko, Florian Büttner, M. Jorge Cardoso, Veronika Cheplygina, Jianxu Chen, Evangelia Christodoulou, Beth A. Cimini, Gary S. Collins, Keyvan Farahani, Luciana Ferrer, Adrian Galdran, Bram van Ginneken, Ben Glocker, Patrick Godau, Robert Haase, Daniel A. Hashimoto, Michael M. Hoffman, Merel Huisman, Fabian Isensee, Pierre Jannin, Charles E. Kahn, Dagmar Kainmueller, Bernhard Kainz, Alexandros Karargyris, Alan Karthikesalingam, Hannes Kenngott, Jens Kleesiek, Florian Kofler, Thijs Kooi, Annette Kopp-Schneider, Michal Kozubek, Anna Kreshuk, Tahsin M. Kurç, Bennett A. Landman, Geert Litjens, Amin Madani, Klaus H. Maier-Hein, Anne L. Martel, Peter Mattson, Erik Meijering, Bjoern H. Menze, Karel G. M. Moons, Henning Müller, Brennan Nichyporuk, Felix Nickel, Jens Petersen, Susanne M. Rafelski, Nasir M. Rajpoot, Mauricio Reyes, Michael A. Riegler, Nicola Rieke, Julio Saez-Rodriguez, Clara I. Sánchez, Shravya Shetty, Maarten van Smeden, Ronald M. Summers, Abdel A. Taha, Aleksei Tiulpin, Sotirios A. Tsaftaris, Ben Van Calster, Gaël Varoquaux, Manuel Wiesenfarth, Ziv R. Yaniv, Paul F. Jäger, Lena Maier-Hein
- Dominic LaBella, Maruf Adewole, Michelle Alonso-Basanta, Talissa Altes, Syed Muhammad Anwar, Ujjwal Baid, Timothy Bergquist, Radhika Bhalerao, Sully Chen, Verena Chung, Gian Marco Conte, Farouk Dako, James A. Eddy, Ivan Ezhov, Devon Godfrey, Fathi Hilal, Ariana Familiar, Keyvan Farahani, Juan Eugenio Iglesias, Zhifan Jiang, Elaine Johanson, Anahita Fathi Kazerooni, Collin Kent, John Kirkpatrick, Florian Kofler, Koen Van Leemput, Hongwei Bran Li, Xinyang Liu, Aria Mahtabfar, Shan McBurney-Lin, Ryan McLean, Zeke Meier, Ahmed W. Moawad, John Mongan, Pierre Nedelec, Maxence Pajot, Marie Piraud, Arif Rashid, Zachary Reitman, Russell Takeshi Shinohara, Yury Velichko, Chunhao Wang, Pranav I. Warman, Walter I. Wiggins, Mariam Aboian, Jake Albrecht, Udunna Anazodo, Spyridon Bakas, Adam E. Flanders, Anastasia Janas, Goldey Khanna, Marius George Linguraru, Bjoern H. Menze, Ayman Nada, Andreas M. Rauschecker, Jeffrey D. Rudie, Nourel Hoda Tahon, Javier E. Villanueva-Meyer, Benedikt Wiestler, Evan Calabrese
- Florian Kofler, Hendrik Kristian Möller, Josef A. Buchner, Ezequiel de la Rosa, Ivan Ezhov, Marcel Rosier, Isra Mekki, Suprosanna Shit, Moritz Negwer, Rami Al-Maskari, Ali Ertürk, Shankeeth Vinayahalingam, Fabian Isensee, Sarthak Pati, Daniel Rueckert, Jan S. Kirschke, Stefan K. Ehrlich, Annika Reinke, Bjoern H. Menze, Benedikt Wiestler, Marie Piraud
- Matthias Eisenmann, Annika Reinke, Vivienn Weru, Minu Dietlinde Tizabi, Fabian Isensee, Tim J. Adler, Sharib Ali, Vincent Andrearczyk, Marc Aubreville, Ujjwal Baid, Spyridon Bakas, Niranjan Balu, Sophia Bano, Jorge Bernal, Sebastian Bodenstedt, Alessandro Casella, Veronika Cheplygina, Marie Daum, Marleen de Bruijne, Adrien Depeursinge, Reuben Dorent, Jan Egger, David G. Ellis, Sandy Engelhardt, Melanie Ganz, Noha M. Ghatwary, Gabriel Girard, Patrick Godau, Anubha Gupta, Lasse Hansen, Kanako Harada, Mattias P. Heinrich, Nicholas Heller, Alessa Hering, Arnaud Huaulmé, Pierre Jannin, A. Emre Kavur, Oldrich Kodym, Michal Kozubek, Jianning Li, Hongwei Bran Li, Jun Ma, Carlos Martín-Isla, Bjoern H. Menze, J. Alison Noble, Valentin Oreiller, Nicolas Padoy, Sarthak Pati, Kelly Payette, Tim Rädsch, Jonathan Rafael-Patino, Vivek Singh Bawa, Stefanie Speidel, Carole H. Sudre, Kimberlin M. H. van Wijnen, M. Wagner, D. Wei, Amine Yamlahi, Moi Hoon Yap, C. Yuan, Maximilian Zenk, A. Zia, David Zimmerer, Dogu Baran Aydogan, B. Bhattarai, Louise Bloch, Raphael Brüngel, J. Cho, C. Choi, Q. Dou, Ivan Ezhov, Christoph M. Friedrich, C. Fuller, Rebati Raman Gaire, Adrian Galdran, Álvaro García-Faura, Maria Grammatikopoulou, S. Hong, Mostafa Jahanifar, I. Jang, Abdolrahim Kadkhodamohammadi, I. Kang, Florian Kofler, S. Kondo, Hugo Jaco Kuijf, M. Li, M. Luu, Tomaz Martincic, P. Morais, M. A. Naser, B. Oliveira, D. Owen, S. Pang, J. Park, S. Park, S. Plotka, Élodie Puybareau, Nasir M. Rajpoot, K. Ryu, N. Saeed, Adam Shephard, P. Shi, Dejan Stepec, Ronast Subedi, Guillaume Tochon, Helena R. Torres, Hélène Urien, João L. Vilaça, Kareem A. Wahid, H. Wang, J. Wang, L. Wang, X. Wang, Benedikt Wiestler, Marek Wodzinski, F. Xia, J. Xie, Z. Xiong, S. Yang, Y. Yang, Z. Zhao, Klaus H. Maier-Hein, Paul F. Jäger, Annette Kopp-Schneider, Lena Maier-Hein
- Bastian Wittmann, Johannes C. Paetzold, Chinmay Prabhakar, Daniel Rueckert, Bjoern H. Menze
- Hongwei Bran Li, Syed Muhammad Anwar, Gian Marco Conte, Florian Kofler, Koen Van Leemput, Marie Piraud, Ivan Ezhov, Felix Meissen, Maruf Adewole, Anastasia Janas, Anahita Fathi Kazerooni, Dominic LaBella, Ahmed W. Moawad, Keyvan Farahani, James A. Eddy, Timothy Bergquist, Verena Chung, Russell Takeshi Shinohara, Farouk Dako, Walter I. Wiggins, Zachary Reitman, Chunhao Wang, Xinyang Liu, Zhifan Jiang, Ariana Familiar, Elaine Johanson, Zeke Meier, Christos Davatzikos, John B. Freymann, Justin S. Kirby, Michel Bilello, Hassan M. Fathallah-Shaykh, Roland Wiest, Jan Kirschke, Rivka R. Colen, Aikaterini Kotrotsou, Pamela LaMontagne, Daniel S. Marcus, Mikhail Milchenko, Arash Nazeri, Marc-André Weber, Abhishek Mahajan, Suyash Mohan, John Mongan, Christopher Hess, Soonmee Cha, Javier E. Villanueva-Meyer, Errol Colak, Priscila Crivellaro, András Jakab, Jake Albrecht, Udunna Anazodo, Mariam Aboian, Thomas Yu, Verena Chung, Timothy Bergquist, James A. Eddy, Jake Albrecht, Ujjwal Baid, Spyridon Bakas, Marius George Linguraru, Bjoern H. Menze, Juan Eugenio Iglesias, Benedikt Wiestler
- Matthias Eisenmann, Annika Reinke, Vivienn Weru, Minu Dietlinde Tizabi, Fabian Isensee, Tim J. Adler, Sharib Ali, Vincent Andrearczyk, Marc Aubreville, Ujjwal Baid, Spyridon Bakas, Niranjan Balu, Sophia Bano, Jorge Bernal, Sebastian Bodenstedt, Alessandro Casella, Veronika Cheplygina, Marie Daum, Marleen de Bruijne, Adrien Depeursinge, Reuben Dorent, Jan Egger, David G. Ellis, Sandy Engelhardt, Melanie Ganz, Noha Ghatwary, Gabriel Girard, Patrick Godau, Anubha Gupta, Lasse Hansen, Kanako Harada, Mattias Heinrich, Nicholas Heller, Alessa Hering, Arnaud Huaulmé, Pierre Jannin, Ali Emre Kavur, Oldrich Kodym, Michal Kozubek, Jianning Li, Hongwei Bran Li, Jun Ma, Carlos Martín-Isla, Bjoern H. Menze, Alison Noble, Valentin Oreiller, Nicolas Padoy, Sarthak Pati, Kelly Payette, Tim Rädsch, et al.
- Patrick Bilic, Patrick Ferdinand Christ, Hongwei Li, Eugene Vorontsov, Avi Ben-Cohen, Georgios Kaissis, Adi Szeskin, Colin Jacobs, Gabriel Efrain Humpire Mamani, Gabriel Chartrand, Fabian Lohöfer, Julian Walter Holch, Wieland H. Sommer, Felix Hofmann, Alexandre Hostettler, Naama Lev-Cohain, Michal Drozdzal, Michal Marianne Amitai, Refael Vivanti, Jacob Sosna, Ivan Ezhov, Anjany Sekuboyina, Fernando Navarro, Florian Kofler, Johannes C. Paetzold, Suprosanna Shit, Xiaobin Hu, Jana Lipková, Markus Rempfler, Marie Piraud, Jan Kirschke, Benedikt Wiestler, Zhiheng Zhang, Christian Hülsemeyer, Marcel Beetz, Florian Ettlinger, Michela Antonelli, Woong Bae, Miriam Bellver, Lei Bi, Hao Chen, Grzegorz Chlebus, Erik B. Dam, Qi Dou, Chi-Wing Fu, Bogdan Georgescu, Xavier Giró-i-Nieto, Felix Grün, Xu Han, Pheng-Ann Heng, Jürgen Hesser, Jan Hendrik Moltz, Christian Igel, Fabian Isensee, Paul Jäger, Fucang Jia, Krishna Chaitanya Kaluva, Mahendra Khened, Ildoo Kim, Jae-Hun Kim, Sungwoong Kim, Simon Kohl, Tomasz K. Konopczynski, Avinash Kori, Ganapathy Krishnamurthi, Fan Li, Hongchao Li, Junbo Li, Xiaomeng Li, John S. Lowengrub, Jun Ma, Klaus H. Maier-Hein, Kevis-Kokitsi Maninis, Hans Meine, Dorit Merhof, Akshay Pai, Mathias Perslev, Jens Petersen, Jordi Pont-Tuset, Jin Qi, Xiaojuan Qi, Oliver Rippel, Karsten Roth, Ignacio Sarasua, Andrea Schenk, Zengming Shen, Jordi Torres, Christian Wachinger, Chunliang Wang, Leon Weninger, Jianrong Wu, Daguang Xu, Xiaoping Yang, Simon Chun-Ho Yu, Yading Yuan, Miao Yue, Liping Zhang, Manuel Jorge Cardoso, Spyridon Bakas, Rickmer Braren, Volker Heinemann, Christopher Pal, An Tang, Samuel Kadoury, Luc Soler, Bram van Ginneken, Hayit Greenspan, Leo Joskowicz, Bjoern H. Menze
- Lucas Fidon, Michael Aertsen, Florian Kofler, Andrea Bink, Anna L. David, Thomas Deprest, Doaa Emam, Frédéric Guffens, András Jakab, Gregor Kasprian, Patric Kienast, Andrew Melbourne, Bjoern H. Menze, Nada Mufti, Ivana Pogledic, Daniela Prayer, Marlene Stuempflen, Esther Van Elslander, Sébastien Ourselin, Jan Deprest, Tom Vercauteren
- Carole H. Sudre, Kimberlin M. H. van Wijnen, Florian Dubost, Hieab Adams, David Atkinson, Frederik Barkhof, Mahlet A. Birhanu, Esther E. Bron, Robin Camarasa, Nish Chaturvedi, Yuan Chen, Zihao Chen, Shuai Chen, Qi Dou, Tavia E. Evans, Ivan Ezhov, Haojun Gao, Marta Gironés-Sangüesa, Juan Domingo Gispert, Beatriz Gomez Anson, Alun D. Hughes, Mohammad Arfan Ikram, Silvia Ingala, Hans Rolf Jäger, Florian Kofler, Hugo J. Kuijf, Denis Kutnar, Minho Lee, Bo Li, Luigi Lorenzini, Bjoern H. Menze, José Luis Molinuevo, Yiwei Pan, Élodie Puybareau, Rafael Rehwald, Ruisheng Su, Pengcheng Shi, Lorna Smith, Therese Tillin, Guillaume Tochon, Hélène Urien, Bas H. M. van der Velden, Isabelle F. van der Velpen, Benedikt Wiestler, Frank J. Wolters, Pinar Yilmaz, Marius de Groot, Meike W. Vernooij, Marleen de Bruijne
- Xiaobin Hu, Wenqi Ren, Jiaolong Yang, Xiaochun Cao, David Wipf, Bjoern H. Menze, Xin Tong, Hongbin Zha
- Matthias Ivantsits, Leonid Goubergrits, Jan-Martin Kuhnigk, Markus Hüllebrand, Jan Brüning, Tabea Kossen, Boris Pfahringer, Jens Schaller, Andreas Spuler, Titus Kühne, Yizhuan Jia, Xuesong Li, Suprosanna Shit, Bjoern H. Menze, Ziyu Su, Jun Ma, Ziwei Nie, Kartik Jain, Yanfei Liu, Yi Lin, Anja Hennemuth
- Bastian Wittmann, Fernando Navarro, Suprosanna Shit, Bjoern H. Menze
- Kelly Payette, Hongwei Li, Priscille de Dumast, Roxane Licandro, Hui Ji, Md Mahfuzur Rahman Siddiquee, Daguang Xu, Andriy Myronenko, Hao Liu, Yuchen Pei, Lisheng Wang, Ying Peng, Juanying Xie, Huiquan Zhang, Guiming Dong, Hao Fu, Guotai Wang, ZunHyan Rieu, Donghyeon Kim, Hyun Gi Kim, Davood Karimi, Ali Gholipour, Helena R. Torres, Bruno Oliveira, João L. Vilaça, Yang Lin, Netanell Avisdris, Ori Ben-Zvi, Dafna Ben-Bashat, Lucas Fidon, Michael Aertsen, Tom Vercauteren, Daniel Sobotka, Georg Langs, Mireia Alenyà, Maria Inmaculada Villanueva, Oscar Camara, Bella Fadida-Specktor, Leo Joskowicz, Weibin Liao, Lv Yi, Xuesong Li, Moona Mazher, Abdul Qayyum, Domenec Puig, Hamza Kebiri, Zelin Zhang, Xinyi Xu, Dan Wu, KuanLun Liao, YiXuan Wu, JinTai Chen, Yunzhi Xu, Li Zhao, Lana Vasung, Bjoern H. Menze, Meritxell Bach Cuadra, András Jakab
- Lena Maier-Hein, Annika Reinke, Evangelia Christodoulou, Ben Glocker, Patrick Godau, Fabian Isensee, Jens Kleesiek, Michal Kozubek, Mauricio Reyes, Michael A. Riegler, Manuel Wiesenfarth, Michael Baumgartner, Matthias Eisenmann, Doreen Heckmann-Nötzel, A. Emre Kavur, Tim Rädsch, Minu Dietlinde Tizabi, Laura Ación, Michela Antonelli, Tal Arbel, Spyridon Bakas, Peter Bankhead, Arriel Benis, M. Jorge Cardoso, Veronika Cheplygina, Beth Cimini, Gary S. Collins, Keyvan Farahani, Bram van Ginneken, Daniel A. Hashimoto, Michael M. Hoffman, Merel Huisman, Pierre Jannin, Charles E. Kahn, Alexandros Karargyris, Alan Karthikesalingam, Hannes Kenngott, Annette Kopp-Schneider, Anna Kreshuk, Tahsin M. Kurç, Bennett A. Landman, Geert Litjens, Amin Madani, Klaus H. Maier-Hein, Anne L. Martel, Peter Mattson, Erik Meijering, Bjoern H. Menze, David Moher, Karel G. M. Moons, Henning Müller, Felix Nickel, Brennan Nichyporuk, Jens Petersen, Nasir Rajpoot, Nicola Rieke, Julio Saez-Rodriguez, Clarisa Sánchez Gutiérrez, Shravya Shetty, Maarten van Smeden, Carole H. Sudre, Ronald M. Summers, Abdel A. Taha, Sotirios A. Tsaftaris, Ben Van Calster, Gaël Varoquaux, Paul F. Jäger
- Moritz Roman Hernandez Petzsche, Ezequiel de la Rosa, Uta Hanning, Roland Wiest, Waldo Enrique Valenzuela Pinilla, Mauricio Reyes, Maria Inês Meyer, Sook-Lei Liew, Florian Kofler, Ivan Ezhov, David Robben, Alexander Hutton, Tassilo Friedrich, Teresa Zarth, Johannes Bürkle, The Anh Baran, Bjoern H. Menze, Gabriel Broocks, Lukas Meyer, Claus Zimmer, Tobias Boeckh-Behrens, Maria Berndt, Benno Ikenberg, Benedikt Wiestler, Jan S. Kirschke
- Kimberley M. Timmins, Irene C. van der Schaaf, Edwin Bennink, Ynte M. Ruigrok, Xingle An, Michael Baumgartner, Pascal Bourdon, Riccardo de Feo, Tommaso Di Noto, Florian Dubost, Augusto Fava-Sanches, Xue Feng, Corentin Giroud, Inteneural Group, Minghui Hu, Paul F. Jaeger, Juhana Kaiponen, Michal Klimont, Yuexiang Li, Hongwei Li, Yi Lin, Timo Loehr, Jun Ma, Klaus H. Maier-Hein, Guillaume Marie, Bjoern H. Menze, Jonas Richiardi, Saifeddine Rjiba, Dhaval Shah, Suprosanna Shit, Jussi Tohka, Thierry Urruty, Urszula Walinska, Xiaoping Yang, Yunqiao Yang, Yin Yin, Birgitta K. Velthuis, Hugo J. Kuijf
- Bhakti Baheti, Diana Waldmannstetter, Satrajit Chakrabarty, Hamed Akbari, Michel Bilello, Benedikt Wiestler, Julian Schwarting, Evan Calabrese, Jeffrey D. Rudie, Syed Abidi, Mina Mousa, Javier E. Villanueva-Meyer, Daniel S. Marcus, Christos Davatzikos, Aristeidis Sotiras, Bjoern H. Menze, Spyridon Bakas
- Xiaobin Hu, Wenqi Ren, Kaicheng Yu, Kaihao Zhang, Xiaochun Cao, Wei Liu, Bjoern H. Menze
- Ujjwal Baid, Satyam Ghodasara, Michel Bilello, Suyash Mohan, Evan Calabrese, Errol Colak, Keyvan Farahani, Jayashree Kalpathy-Cramer, Felipe C. Kitamura, Sarthak Pati, Luciano M. Prevedello, Jeffrey D. Rudie, Chiharu Sako, Russell T. Shinohara, Timothy Bergquist, Rong Chai, James Eddy, Julia Elliott, Walter Reade, Thomas Schaffter, Thomas Yu, Jiaxin Zheng, BraTS Annotators, Christos Davatzikos, John Mongan, Christopher Hess, Soonmee Cha, Javier E. Villanueva-Meyer, John B. Freymann, Justin S. Kirby, Benedikt Wiestler, Priscila Crivellaro, Rivka R. Colen, Aikaterini Kotrotsou, Daniel S. Marcus, Mikhail Milchenko, Arash Nazeri, Hassan M. Fathallah-Shaykh, Roland Wiest, András Jakab, Marc-André Weber, Abhishek Mahajan, Bjoern H. Menze, Adam E. Flanders, Spyridon Bakas
- Víctor M. Campello, Polyxeni Gkontra, Cristian Izquierdo, Carlos Martín-Isla, Alireza Sojoudi, Peter M. Full, Klaus H. Maier-Hein, Yao Zhang, Zhiqiang He, Jun Ma, Mario Parreño, Alberto Albiol, Fanwei Kong, Shawn C. Shadden, Jorge Corral Acero, Vaanathi Sundaresan, Mina Saber, Mustafa A. Alattar, Hongwei Li, Bjoern H. Menze, Firas Khader, Christoph Haarburger, Cian M. Scannell, Mitko Veta, Adam Carscadden, Kumaradevan Punithakumar, Xiao Liu, Sotirios A. Tsaftaris, Xiaoqiong Huang, Xin Yang, Lei Li, Xiahai Zhuang, David Viladés, Martín Luís Descalzo, Andrea Guala, Lucia La Mura, Matthias G. Friedrich, Ria Garg, Julie Lebel, Filipe Henriques, Mahir Karakas, Ersin Çavus, Steffen E. Petersen, Sergio Escalera, Santi Seguí, José F. Rodríguez Palomares, Karim Lekadir
- Michela Antonelli, Annika Reinke, Spyridon Bakas, Keyvan Farahani, Annette Kopp-Schneider, Bennett A. Landman, Geert Litjens, Bjoern H. Menze, Olaf Ronneberger, Ronald M. Summers, Bram van Ginneken, Michel Bilello, Patrick Bilic, Patrick Ferdinand Christ, Richard K. G. Do, Marc Gollub, Stephan Heckers, Henkjan J. Huisman, William R. Jarnagin, Maureen McHugo, Sandy Napel, Jennifer Goli-Pernicka, Kawal S. Rhode, Catalina Tobon-Gomez, Eugene Vorontsov, James A. Meakin, Sébastien Ourselin, Manuel Wiesenfarth, Pablo Arbelaez, Byeonguk Bae, Sihong Chen, Laura Alexandra Daza, Jianjiang Feng, Baochun He, Fabian Isensee, Yuanfeng Ji, Fucang Jia, Namkug Kim, Ildoo Kim, Dorit Merhof, Akshay Pai, BeomHee Park, Mathias Perslev, Ramin Rezaiifar, Oliver Rippel, Ignacio Sarasua, Wei Shen, Jaemin Son, Christian Wachinger, Liansheng Wang, Yan Wang, Yingda Xia, Daguang Xu, Zhanwei Xu, Yefeng Zheng, Amber L. Simpson, Lena Maier-Hein, M. Jorge Cardoso
- Sarthak Pati, Ujjwal Baid, Maximilian Zenk, Brandon Edwards, Micah J. Sheller, G. Anthony Reina, Patrick Foley, Alexey Gruzdev, Jason Martin, Shadi Albarqouni, Yong Chen, Russell Taki Shinohara, Annika Reinke, David Zimmerer, John B. Freymann, Justin S. Kirby, Christos Davatzikos, Rivka R. Colen, Aikaterini Kotrotsou, Daniel S. Marcus, Mikhail Milchenko, Arash Nazeri, Hassan M. Fathallah-Shaykh, Roland Wiest, András Jakab, Marc-André Weber, Abhishek Mahajan, Lena Maier-Hein, Jens Kleesiek, Bjoern H. Menze, Klaus H. Maier-Hein, Spyridon Bakas
- Annika Reinke, Matthias Eisenmann, Minu Dietlinde Tizabi, Carole H. Sudre, Tim Rädsch, Michela Antonelli, Tal Arbel, Spyridon Bakas, M. Jorge Cardoso, Veronika Cheplygina, Keyvan Farahani, Ben Glocker, Doreen Heckmann-Nötzel, Fabian Isensee, Pierre Jannin, Charles E. Kahn, Jens Kleesiek, Tahsin M. Kurç, Michal Kozubek, Bennett A. Landman, Geert Litjens, Klaus H. Maier-Hein, Bjoern H. Menze, Henning Müller, Jens Petersen, Mauricio Reyes, Nicola Rieke, Bram Stieltjes, Ronald M. Summers, Sotirios A. Tsaftaris, Bram van Ginneken, Annette Kopp-Schneider, Paul Jäger, Lena Maier-Hein